Pagini

Categorii

Arhiva blogului

Meta

Răspunsuri la întrebări (379)

January 31, 2011

Mirela:

BUNA ZIUA! MULTUMESC MULT PENTRU RASPUNSUL DAT LA INTREBAREA 368.
SUNT CISMARU MIRELA,47 DE ANI, CORABIA OLT. AM FOST OPERATA IN 6 DEC 2010 SI DIAGNOSTICATA CU URMATOARELE :
1.MICROCARCINOM PAPILAR SCLEROZANT FOCAR LOB STANG MARGINAL INVAZIV 0,7/0,6 CM.
2. BOALA BASEDOW CU MEDIE RETRACTIE EPITELIALA POSTTRATAMENT ATS.
COD CITOLOGIC: G1R1; COD STADIALIZARE ST3; COD MORFOLOGIC M8350/3; STADIALIZARE PT3/PNX.
IN PREZENT AM INTRERUPT TRATAMENTUL CU EUTHYROX SI TIN CURA DEOARECE LA SFARSITUL LUNII FEBRUARIE SUNT PROGRAMATA PENTRU IOD.PANA SA INTRERUP TRATAMENTUL CU EUTHYROX, AM INCEPUT SA AM UN FEL DE MANCARIME PE PIELE, DAR NU ESTE CONTINUU CI CA NISTE FLUTURASI.
ACEASTA MANCARIME SA FIE DIN CAUZA CA SUNT IN STADIUL 3 SI DIN CAUZA STRESULUI?SAU DIN CAUZA GLANDEI? UNDE MA INDRUMATI SA MERG PENTRU ACEASTA?VA MULTUMESC MULT!

Raspuns:

– nu cred ca pruritul este legat de carcinomul papilar sau de tratamentul cu Euthyrox;

– stresul poate fi o cauza; totusi, daca persista mai mult timp si, eventual, apar si leziuni cutanate este indicat sa va vada un medic alergolog; de asemenea, problemele hepatice pot uneori da astfel de simptome;

Dr. Cristian-Claudiu Ţupea – Click aici pentru consultaţii

Nu sunt comentarii »

Nu sunt comentarii.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Lăsaţi un comentariu