Pagini

Categorii

Arhiva blogului

Meta

Răspunsuri la întrebări (627)

December 18, 2011

ONICA RODICA:

Buna dimineata!! Mama mea are 50 de ani si acum 3 ani a fost operata fiindu-i extirpata glanda toroida total. De atunci ia tratament. Euthyrox 100 mg. Nu a luat luna trecuta 3 saptamani pt ca a lipsit din farmacii. De 2 sapt a reluat tratamentul insa are niste dureri de maini foarte puternice, noaptea nu poate misca mainile, nu poate deschide usa, abia se poate imbraca. Are legatura cu faptul ca nu a luat tratamentul 3 saptamani???

Mentionez ca a fost operata la iasi(noi suntem din galati) si de acolo a primit si tratamentul. Acum 3 luni a refacut toate analizele si sunt in limite normale toate.Ce efecte are neadministrarea tratamentului? Va multumesc anticipat!!

Raspuns:

– mi se pare putin probabil ca la 2 saptamani de la reluarea tratamentului sa apara astfel de manifestari ca urmare a pauzei de 3 saptamani; daca aceste manifestari persista inca 7-10 zile, in ciuda administrarii zilnice a Euthyrox-ului, trebuie cautata o alta cauza;

Dr. Cristian-Claudiu Ţupea – Click aici pentru consultaţii

Nu sunt comentarii »

Nu sunt comentarii.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Lăsaţi un comentariu