Răspunsuri la întrebări (1617)

Alina:

Mulțumesc mult d-nu-l Dr pe răspunsurile d-voastră anterioare.Mai am o întrebare : mi am dat seama ca nu mai am gust,cel puțin nu mai simt gustul Sărat și orice as mânca nu mai simt gustul,credeți ca are legătura cu doza de iod radioactiv care am primit o pe 13 dec ?sau cu novotyral care am început sa l iau după data de 16 dec?ce e de făcut in acest caz?unde sa merg sa rezolv aceasta problema destul de incomoda.multimesc mult

Raspuns:

– alterarea gustului este, aproape sigur, efectul tratamentului cu iod radioactiv; de regula este o problema tranzitorie, care se amelioreaza de la sine in cateva saptamani;

– Novothyral-ul nu are nicio legatura cu aceasta situatie;


Toate cele bune,

Dr. Cristian-Claudiu ŢupeaClick aici pentru consultaţii

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.